בריקים לעיצוב המטבח

קרמיקה למטבח

המטבח הוא לב לבו של הבית, וככזה, עליו להיות מזמין ונעים, וכמו כן להיות מעוצב בסגנון של שאר הבית, להתאים לו ולהחמיא לו. אחת הדרכים היעילות ביותר לשפץ את המטבח או לשפר את המראה שלו מבלי להוציא סכומי עתק, הינה בעזרת בריקים למטבח. לפניכם כל מה שצריך לדעת הנושא.

מהם בריקים וכיצד הם קשורים לעיצוב המטבח?
בשנים האחרונות, תחום עיצוב המטבח הולך וצובר תאוצה. בניגוד לעבר, כיום, אנשים רבים מבינים כי על המטבח, בדומה לשאר חלקי הבית, להיות מעוצב ככל הניתן ומזמין, ובייחוד לאור העובדה שכיום פחות נהוג "לסגור" את המטבח כחדר בפני עצמו, אלא להותיר אותו פתוח, כך שיתמזג עם הסלון או החלל בבית כולו.

בריקים למטבח הינם למעשה מעין "לבנים" המשמשות לחיפוי הקירות. באופן זה, ניתן להעניק לקירות ישנים, סדוקים או "עייפים" מראה רענן, ייחודי ועכשווי. מדובר בשיטה טובה ויעילה במיוחד בה ניתן להשתמש במגוון של מצבים שונים, כמו למשל במקרה של עיצוב הבית כולו. במקום שניאלץ גם לעצב את המטבח ולהשקיע עלויות בלתי מבוטלות בשיפוץ שלו, ניתן פשוט לחפות את הקירות, ובכך להעניק לו עיצוב שונה לחלוטין מזה שהיה לו עד עכשיו, כך שיוכל להתמזג עם שאר הבית באופן אופטימאלי.

אילו סוגי חיפויים קיימים למטבח?

ישנם מגוון סוגים של חיפויים למטבח, בהם ניתן להשתמש על מנת לקבוע את הטון העיצובי של חדר המטבח. להלן הסוגים העיקריים שבהם:

  • רטרו – מדובר, לרוב, בבריקים אשר נוצרו מאבן טבעית, ויוצרים מראה רטרו המתאים מאוד לבתים שכל הקו העיצובי שלהם מבוסס על סגנון זה.
  • מודרניים – מיוצרים על פי דרישה והזמנה. לרוב, בריק זה יגיע בגוונים של אפור ובגוונים כהים, אך עם זאת, ניתן גם למצוא אותו בצבעי לבן ואפור בהיר יותר. חיפויים אלה יוצרים מראה יותר עכשווי, חדשני ו"הייטקיסטי" למטבח, ומתאימים מאוד לעיצוב המטבח המודרני הפופולארי כיום.
  • בריקים מפירוק – אלה נחשבים למיוחדים וליקרים ביותר. מדובר, למעשה, בלבנים שפורקו מבתים, בניינים באירופה, כנסיות ועוד. לרוב, לבנים אלו יהיו עשויות בעבודת יד, ויכילו "פגמים" קלים כמו למשל גימור לא ישר, צבע דהוי וגודל לא אחיד – ההופכים אותן אפילו לקסומות ויפות יותר, ומשווים למטבח מראה ייחודי ומרהיב. לרוב, חיפויים אלה יגיעו בגוונים אדמדמים ויהיו מושלמים עבור חיפוי הקירות במטבח ואף בסלון הבית.

מי יכול לבצע את עבודת חיפוי הקירות במטבח?

על אף שהתקנת החיפויים היא אינה משימה מורכבת במיוחד, חשוב מאוד להקפיד לבחור באנשי מקצוע מיומנים ומנוסים לצורך ביצוע העבודה. על מנת שהחיפוי יוכל להחזיק מעמד במשך שנים רבות ולשמור על המראה הטוב שלו, יש להתקין אותו בצורה טובה, וזאת על מנת שלא ייפול או יתפורר עם הזמן. רצוי מאוד לבחור באיש מקצוע בעל ניסיון וותק רב לצורך ביצוע העבודה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *