עיצוב מטבחים – לשים לב לפרטים הקטנים

מטבח

המטבח תמיד היה ותמיד יהיה לב ליבו של הבית, אפילו יותר מהסלון. במטבח יושבים ואוכלים, שותים קפה, משוחחים ומבשלים. יוצא מכך כי עיצוב מטבחים חייב לקחת בחשבון כי המטבח צריך להיות פונקציונאלי ביותר על מנת לשרת את בעליו זמן רב ככל שאפשר. בעיצוב מטבחים, כמו בחיים, יש לשים לב לדברים הקטנים הרבה מעבר למה שנראה כלפי חוץ. להלן ההסברים.

סוג המטבח

כאמור, המטבח הוא חלל מרכזי בכל דירה וככזה חשוב להתאימו לאופי הדיירים המשתמשים בו. ניתן למצוא מספר סוגים של מטבחים כאשר העיקריים שביניהם הם המטבחים הכפריים והמודרניים. מטבחים כפריים מתאימים לכאלה המחפשים מטבח שמשדר חמימות ומשפחתיות כאשר החומר העיקרי בהם הוא העץ ומתבצע שימוש במדפים, ווים לתלייה וידיות בעלות מראה מיושן אך אלגנטי. המטבח המודרני, לעומת זאת, מתאים למי שמחפש מראה הייטיקסיטי ונעשה בו שימוש בצבעים חלקים בשילוב אלומיניום ומשטחי שיש בצבעים שאינם שגרתיים (עד לצבע הלבן). חשוב לציין גם סוג נוסף של מטבחים, אשר להם ביקוש רב בשנים האחרונות. אלה הם מטבחי החוץ. מטבחי חוץ הינם מטבחים העמידים כנגד מים ונועדו לשרת את בעליהם בארוחות בגינה, בחצר או במרפסת. מטבחי חוץ מעוצבים משפיעים רבות על העיצוב החיצוני של הבית ומקנים לו אווירה מהודרת.

מרחב ומשטח העבודה

גם המטבח היפה ביותר לא יועיל במידה ולא תצליחו ליצור חלל אשר נעים לעבוד בו. אחד הפרטים הקטנים אשר הופך לחשוב במיוחד הוא גודל משטח העבודה, הסידור שלו והחומר ממנו הוא יהיה עשוי. יש לבחור במשטח איכותי וברמה הגבוהה ביותר על מנת שלא ייסדק, יוכתם או יזדהם לאחר פרק שימוש קצר יחסית. הדבר חשוב שבעתיים כאשר מדובר על מטבחי חוץ אשר נמצאים באזורים החשופים לפגיעות ויש לקחת זאת בחשבון כבר בתהליכי תכנון המטבח. רצוי להקפיד לרכוש מטבח חוץ איכותי מבית גרנדהול למשל.

פרזול וגימורים

חשוב מאוד לשים לב לפרטים הקטנים במטבח עד לרמת הגימורים ולברר האם מוצעים לכם גם פרזולים איכותיים תמורת המחיר. גם מטבחים שנראים על פניו פשוטים כגון מטבחים כפריים, זקוקים למנגנונים איכותיים אשר יספקו שנים של חוויית שימוש חיובית. אנו מדברים על פרזול. מנגנוני הסגירה והפתיחה, הידראוליקה, מנגנונים חשמליים, קלאסיים, גלגלות ועוד, כל אלו נועדו לעבור שימוש רב שנים שניתן להשיג רק במטבח איכותי באמת.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *