כך תבחרו ריהוט בצורה נכונה

מטבח

בתהליך עיצוב הבית אנחנו נתקלים בלא מעט אתגרים וישנם פרטים רבים שזקוקים לתשומת הלב שלנו כדי שנוכל לקבל החלטות נכונות וכדי שנהיה מרוצים מהתוצאה הסופית. נדמה שפעם ההחלטות היו פשוטות מאוד, בעיקר משום שהריהוט היה בעיקר פונקציונלי, אבל היום מדובר בפריטים שהם גם בעלי אמירה עיצובית והשפעה רבה על האווירה הכללית בבית. אם כן, בחירת הריהוט מחייבת התייחסות לשיקולים ולמרכיבים שונים כמו התאמת צבעים וסגנונות בין חלקים שונים בבית, שילוב נכון של טקסטורות ושל חומרים ועוד מגוון מאפיינים שיש לקחת בחשבון. אז איך בוחרים ריהוט בצורה נכונה, איך קובעים איזה סגנון ישלוט בחדר השינה ואילו שולחנות מעוצבים יתאימו בצורה הטובה ביותר לפינת האוכל?

קבלת השראה

התחילו מסריקת מגזינים שונים ואתרי אינטרנט פשוט כדי שתוכלו לקבל רעיונות והשראה לעיצוב החדרים השונים בבית. גם תכניות עיצוב, סרטונים ביוטיוב או ביקורים בחנויות ריהוט הם דרכים טובות לחקור את ההיצע הרחב שיש בחוץ. בשלב זה כדאי שתהיו מצוידים גם במידות של החדר שאותו אתם מעצבים, כדי שתדעו לבחור ריהוט מתאים. קחו בחשבון שבמקרים מסוימים המידות של הפריט הן לא המידות הרלוונטיות. למשל, אם אתם מחפשים פינת אוכל חדשה ומבין מגוון שולחנות מעוצבים יש דגם אחד שדיבר אליכם יותר מהאחרים, קחו בחשבון שאל מידות השולחן עצמו צריך להוסיף עוד מטר לפחות, לצורך הישיבה והקימה של הסועדים, וכן יש לבחון האם השולחן נפתח – שהרי אם כן, המידות הסופיות הן החשובות. היכרות עם המידע הזה תמנע מכם להצטייד בשולחן שהישיבה סביבו פשוט איננה נוחה.

מתייעצים עם אנשי מקצוע

אנשי המקצוע השונים הם האנשים שאיתם אתם צריכים להתייעץ לצורך בחירת הריהוט החדש שלכם. הם יוכלו להמליץ לכם על סוגי החומרים השונים (עץ מלא או נירוסטה, למשל) וגם יעזרו לכם להחליט על הסגנון, על הגודל, על ההתאמה לחדר הרלוונטי ועל הפונקציונליות של כל פריט שלו אתם זקוקים. כל זאת תוך התחשבות בפרטים נוספים כמו התקציב שלכם, לדוגמה. גם מידע שנראה לכם שולי, כמו השאלה האם גרים בבית ילדים קטנים או לא, הוא מידע חשוב מאוד שיעזור לקבל החלטות משמעותית – תארו לעצמכם שאתם בוחרים בשולחן עץ יקר עם כיסאות בד לבנים, ותוך זמן קצר הקטנים מחליטים להפוך את הכיסאות ללוח ציור ואת העץ לכלי שאפשר לחרוט בו יצירות אמנות. לכל דבר יש פתרון, אתם רק צריכים את אנשי המקצוע שיראו לכם את הדרך אליו.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *