כיצד נתאים שיש למטבח עץ

שיש למטבחים

משטח השיש הוא אחד האלמנטים הבולטים בכל מטבח כמעט. אפשר למצוא כיום מגוון רחב מאד של סוגי שיש, הנבדלים זה מזה הן בחומר שממנו הם עשויים והן במראה ובטקסטורה שלהם.
כשמדובר במטבח מעץ בעל מראה כפרי וטבעי, בדרך כלל, חשוב לבחור את השיש הנכון. כזה שישתלב באופן הרמוני עם המראה הכולל של המטבח וייצור, יחד איתו, את האווירה המתבקשת.

משפצים את המטבח שלכם או בונים בית חדש עם מטבח מעץ? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את השיש המתאים למטבח, ומבלי שתצטרכו לבזבז על כך זמן יקר:

הצבע – משטחי השיש מגיעים כיום במבחר נהדר של צבעים, ההופכים אותם לפתרון מצוין שיכול להתאים לכל מטבח. אחת הנקודות החשובות ביותר, שיש להתייחס אליה, רגע לפני בחירת השיש למטבח, היא הצבע שלו, או הגוון. מטבח מעץ יכול להיות מטבח בגוונים בהירים מאד, או בגוונים חומים. העץ יכול להיות צבוע בצבעים שונים, או להיות טבעי. באופן כללי, כדי ליצור מראה הרמוני ולאפשר לשיש הנבחר להשתלב בצורה מושלמת במטבח, מומלץ לבחור שיש בגוון אחד כהה מצבע המטבח (במידה והטבח בהיר מאד), או בגוון אחד בהיר (במידה והמטבח כהה מאד).

החומר – אפשר להשיג כיום סוגים שונים של משטחי שיש. ישנו השיש הסינתטי וישנו גם השיש העשוי מאבן גרניט, למשל. לכל חומר ישנה טקסטורה אחרת ומראה שונה. לכל חומר ישנן תכונות אחרות ונדרשת תחזוקה באופן מסוים. למטבח מעץ כדאי לבחור שיש מאבן ולא שיש סינתטי. כך, יתקבל מראה טבעי אמיתי ולא מלאכותי. אבן גרניט למשל היא פתרון מצוין למטבח כזה, ולא רק בשל המראה שלה. היא עמידה וחזקה מאד ומשמשת כמשטח עבודה נוח.

דוגמיות והתנסויות – לא פשוט לבחור שיש למטבח עץ. ישנן לא מעט אפשרויות, גוונים, סוגים וגם טקסטורות. כדי לבחור נכון, כדאי לקחת הביתה כמה דוגמיות של משטחי שיש שונים ולבחון במקום עצמו האם הוא משתלב לצד האלמנטים האחרים במטבח, לצד המראה הטבעי שלו והאווירה שבמקום. אפשר לצלם בכל פעם משטח אחר במטבח, ואחר כך, במחשב לבחון זאת לעומק ולבדוק מהי מידת התאמתו אל המטבח הקיים.

המחיר – טווח מחיריהם של משטחי השיש הוא רחב מאד, ומושפע מסוג השיש, המראה שלו וגם ממידת איכותו. טיפ זה נכון לגבי התאמת שיש לכל סוג של מטבח, ולא רק למטבח מעץ. לפני שבוחרים את השיש למטבח, מומלץ לבצע סקר שוק ולבדוק כמה סוגים של שיש בכמה חנויות או מפעלים שונים. במסגרת סקר השוק חשוב לבחון את טיב ואיכות השיש ולהתייחס אל המראה הכללי שלו ומידת התאמתו למטבח. כדאי לזכור שאיכות עולה כסף. ולכן, אם רוצים לשלב במטבח משטחי שיש איכותיים, יש לקחת בחשבון שזה יעלה לא מעט. אך, ההוצאה, במקרים אלה, מצדיקה את עצמה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *