יופי ופונקציונאליות בעיצוב המטבח

מטבח

החדר שמהווה את האתגר הגדול ביותר עבור מעצבי הפנים בארץ כמו גם בעולם הוא ללא ספק המטבח. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמדובר על חדר שיש לשלב בו בין פרקטיות לבין עיצוב. מצד אחד זהו חדר יצרני שצריך לשמש את העובדים בו ולאפשר להם לפעול בנוחות המרבית, אך מצד שני בניגוד לשנים עברו, חשוב גם שהשהות בו תהיה נעימה.

כיום המטבחים הם כבר לא חדרי ייצור ותו לא, אלא חדרים שניתן לשהות בהם בנוחות, שמזמינים ישיבה משפחתית בצוותא, קריאת עיתון בבוקר ועוד. הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר באים לתכנן את המטבח הוא לדאוג לצד הפרקטי, כיוון שמטבח מזמין ככל שיהיה, לא ימלא את מטרתו באופן מושלם לולא הבישול בו יהיה נוח. אי לכך, יש לדאוג לשפע של שטחי אחסון נוחים, ליד משטחי עבודה בהתאם לכמות העוסקים במלאכה, להתאמת גובה משטחי העבודה לגובה הבשלנים הראשיים, לאבזור מספק (מכשירי חשמל וציוד מטבח) ועוד.

מכשירי חשמל קטנים:

החיים המודרנים פינקו אותנו בהמון מכשירי חשמל קטנים שמקלים עלינו את היום יום אבל תורמים לעומס על השיש ולצמצום משטחי העבודה – קומקום חשמלי, צ'יפסר, אופה לחם, מסחטות מיצים חשמליות, מיקסר ועוד ועוד. על מנת לשמור על סדר במטבח ועל תחושת המרחב, דאגו לשטחי אחסון שיאפשרו להקל את העומס על השיש ולהשאיר עליו רק את הפריטים שבשימוש יום-יומי ושמוסיפים גם טאץ' עיצובי דוגמת מכונת אספרסו או בר מים.

מה המטבח שלכם אומר עליכם?

חלפו מן העולם הימים בהם המטבחים יוצרו במתכונת סדרתית ונטולת מעוף. כיום ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של סגנונות עיצוב מטבחים, החל ממטבחים בסגנון פרובנס וכלה במטבחים יוקרתיים לעילא ועילא. הכלל הבסיסי הוא כלל ההתאמה לפיו המטבח צריך ליצור המשכיות סגנונית עם שאר חלקי הבית. אם הבית שלכם מעוצב בסגנון מודרני, יש להמשיך את הקו הזה ולעצב מטבח בסגנון תעשייתי מודרני תוך שימוש בחומרי גלם דוגמת נירוסטה ופלסטיק, אך אם הבית שלכם מעוצב בסגנון כפרי, עדיף להימנע משימוש בחומרי גלם אלו ולהעדיף עץ מלא, במבוק ואבן. הדבר נכון גם לגבי סגנונות אחרים לרבות הסגנון היוקרתי, כלומר במידה והבית שלכם מאוכלס בפריטים יוקרתיים ומעוצבים, אין שום מניעה מלעצב מטבח בסגנון עיצוב יוקרתי ונקי, למקם אי במרכזו או להוסיף שולחן בר.

התוספת שתופסת

למרות שלרוב כשמדובר על תחום עיצוב הפנים נזרקים לאוויר מושגים כמו "חלוקת החלל", "ריצוף מחדש", "חיפוי קיר" ועוד מושגים רבים שניתנים ליישום בכל חדר שהוא, הרי שכשמדובר על עיצוב המטבח, ישנה דרך נוספת לתרום לעיצוב שאינה נוגעת לשבירת קירות, לתאורה, לרצפה או לקירות המבנה. אנחנו מתכוונים כמובן לבחירה בפריטים מסוימים שיוסיפו לעיצוב טאץ' מיוחד, אם מדובר על עיצוב כפרי, בהחלט ניתן למקם במטבח למשל מסחטת פירות הדר ידנית ואם מדובר על עיצוב תעשייתי, ניתן לרכוש למשל משקל אלקטרוני יוקרתי ומסחטת מיצים חשמלית. לפעמים דווקא הפריטים הנוספים הם אלו שתופסים את העין ומוסיפים את מה שצריך כדי להפוך את העיצוב ללא פחות ממושלם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *