חידוש המטבח – כיצד נעשה זאת בדרך הנכונה

מטבח

המטבח הינו אחד החדרים החשובים בבית אם לא החשוב מכולם, במשפחה ממוצעת יבלו רוב בני הבית במטבח מספר שעות לא מבוטל בכל יום. אם בעבר במהלך שיפוץ הבית ניתן היה להשקיע פחות באזור חדר האוכל כיום מושקעים מרבית המאמצים בתכנון נכון של המטבח ובניצול מקסימאלי של החדר שכן כידוע המקום כמעט אף פעם לא מספיק וכל מטר חשוב!

תכנון מקדים הינו הבסיס להצלחה

השלב הראשוני בכל שיפוץ מוצלח הוא הבנת צרכי הבית ובני המשפחה, נסו לחשוב על האופן בו תשתמשו במטבח, מספר האנשים אשר חיים בבית, האם גודל החדר מספיק או שצריך להגדיל מעט, האם אתם מרבים להכין אוכל בבית שמה אוכלים יותר בחוץ. בעזרת שאלות אלו ואחרות תוכלו לקבל את הבסיס להבנה ולגשת למלאכת התכנון באופן טוב יותר.

מה הם שטחי העבודה הדרושים

לאחר שלב המחשבה תוכלו לעבור לשלב התכנון בפועל עם כל המידע הנחוץ, בבתים בהם מרבים לבשל ארוחות גדולות חשוב ביותר להקפיד על איזור העבודה במטבח ולשמור שטחי עבודה רחבים יותר לעומת משפחות בהם מבשלים פחות אשר יכולות להשתמש בשטחי עבודה אלו לדברים שונים. בעיצוב מטבחים מודרניים נהוג פעמים רבות לחשוב מעט מחוץ לקופסא ובבתים רבים ניתן לראות מפלסים בגבהים שונים אשר מאפשרים גם לילדים הקטנים להשתתף במלאכת הבישול והאפייה, כמו כן חשוב מאוד סוג המשטח בו נשתמש על מנת להבטיח את עמידותו לאורך שנים רבות, באופן מסורתי המשטחים האיכותיים יותר נעזרים בחומרים כגון: אלומיניום או קוורץ אשר מבטיחים אטימות גבוהה למים ועמידות מצוינת בפני מפגעי החום וכתמי עבודה.

הוסיפו קצת פלפל לעיצוב חדר המטבח

עיצוב זה עניין של טעם וכמובן ההמלצה הראשונית היא ללכת בעקבות הלב, נסו להימנע מפריטים גדולים בצבעים משעממים אשר יתפסו מקום רב בחדר, ניתן להיעזר בפריטים רבים אשר יוסיפו מעט אור וצבע לדוגמא דלתות לארון בעלי עיטורים ייחודיים, אריחים לקיר אשר בנוסף לצבע גם מגנים על הקיר מפני רטיבות, או מדפי תצוגה יפים אשר יחליפו חלק מן הארונות הכבדים. מומלץ לשמור על אחידות צבעים בין פריטים אלו לאזור שולחן האוכל המרכזי על מנת ליצור רצץ עיצובי אחיד.

לסיכום – כאשר בונים מטבח חדש או מחדשים את הישן ישנם דברים רבים לשים אליהם לב אך בעזרת הצעדים הנכונים תוכלו להגיע לתוצאה נפלאה בהשקעה יחסית קטנה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *