הקשר בין קרמיקה למטבחים

קרמיקה למטבח

אריחי הקרמיקה נפוצים מאוד בישראל ובדרך כלל משתמשים בהם לחיפוי קירות המטבחים וחדרי האמבט בבית. במאמר זה נתמקד בכל הקשור אל בחירה חכמה של קרמיקה למטבחים.

בעבר הלא רחוק, היצע המטבחים בישראל היה מצומצם למדי ולכן בדרך כלל ניתן היה לראות את אותו שטנץ עיצובי ברוב המטבחים של הבתים בישראל. ההבדלים המשמעותיים בין המטבחים באו לידי ביטוי בצבעים של ארונות המטבח ובסגנון הידיות של דלתות הארונות. כיום, המצב שונה לחלוטין ועיצוב מטבחים הוא אחד התחומים המפותחים ביותר בכל הקשור אל עולם עיצוב הבית. תחום העיצוב כולל בחירה באותו קו סגנוני בו מעוניינים למטבח ביתנו והחלטה לגבי אותם חומרים שישמשו אותנו לעיצוב המטבח. אחד מהחומרים הפופולאריים ביותר וזאת משום יתרונותיו הרבים הוא הקרמיקה שמשמשת כחיפוי לקירות המטבח.

קרמיקה לחיפוי המטבח

יש לקחת בחשבון שהקירות של המטבח שונים לחלוטין מרצפת המטבח. השחיקה של הרצפה הרבה יותר גדולה מהשחיקה של קיר המטבח, ולכן מקדם השחיקה הגבוה של קירות הקרמיקה במטבח,גורם להעדפה בבחירת הקרמיקה, כחיפוי למרצפות הבית. כאשר מחליטים על קרמיקה לחיפוי קירות המטבח יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

  • מדידות– חשוב לבצע עבודת הכנה מקדימה ולמדוד את הקירות של המטבח, הן מבחינת הרוחב, הגובה ואלמנטים מיוחדים שמקובעים בקירות, כמו למשל פתחים מסוימים, ארונות ועוד. הקרמיקה מגיעה בכל מיני גדלים וחשוב לבחור באריחים שיתאימו בצורה מושלמת לקיר המטבח שלכם.
  • עיצוב– חשוב לוודא שבוחרים קרמיקה בסגנון, שתואם את שאר הציוד במטבח, הסגנון של הארונות ואם מדובר על מטבח בעל חלל פתוח, שמתחבר אל הסלון או אל חדר אחר בבית, חשוב לוודא שהקרמיקה משתלבת בצורה יפה עם הקו הסגנוני בחדר האחר.
  • מרקם– חשוב להחליט מהו המרקם בו אתם מעוניינים לקרמיקה. קרמיקה בעלת מרקם חלק היא דבר יפהפה, אך יש לקחת בחשבון שיש לדאוג לניקיונה על מנת שהמראה שלה יהיה מרשים לאורך זמן. אפשרות נוספת היא בחירה של קרמיקה מחוספסת שתתאים לאווירה בה אתם מעוניינים במטבח. יש סגנונות רבים שמותאמים לקו הכפרי אירופאי, סגנון העיצוב המודרני ועוד.

לסיכום, אין זה מקרי שלמרות ההיצע הגדול של החיפויים השונים לקירות המטבח אנשים עדיין בוחרים בקרמיקה לחיפוי הקירות, המראה המרשים והיוקרתי של הקרמיקה, היצע הסגנונות הגדול, העובדה שאריחי הקרמיקה אטומים ולכן אין סכנה שיופיעו עליהם כתמים או עובש והעובדה שניתן לנקות אריחים אלו בקלות, כל אלומצליחים לגרום לרובנו לבחור בהם למטבח שלנו.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *