בדק בית – כיצד לרכוש דירה ולהישאר בחיים?

בדק בית

המרוץ לדירה : כיצד לרכוש דירה ולהישאר בחיים?
הימים הם ימים של מחאה בקרב הציבור הישראלי והאווירה ברחוב היא אווירה הקוראת לסדר עדיפויות חדש, קרי הוזלת מחירי הדירות. למרות מחירי הדירות היקרים,אנשים ממשיכים לרכוש דירות במחירים הישנים ומקווים לשינוי. רכישת דירה היא מטבעה יקרה מאד. בדיקת דירה הינו הליך שחוסך כסף.

איזה בדיקה יכולה לחסוך לכם כסף
אם אתם עומדים בפני רכישת דירה חדשה, הרי בדיקת בית הינה בדיקה שיכולה לחסוך לכם כסף על ידי איתור הליקויים בדירה. לא רק בעלי דירות צריכים לבצע את הבדיקה אלא גם אנשי עסקים מבצעים בדיקה בשם ביקורת מבנים שמטרתה לבדוק ליקויים במבנה לפני רכישתו.

הרי לא הייתם רוצים לרכוש דירה ולבטל את העסקה כי גיליתם פגמים בדירה. בדיקת בית הינה בדיקה המאפשרת לכם למנוע הוצאות מיותרות ומאפשרת לכם לצמצם את היקף השיפוץ במקרה של ליקויי בנייה.

המונח בדק בית עשוי להטעות את הדייר הישראלי, הרי בדק בית הינו מונח המתייחס לבדיקה של מצב מסוים. לא פעם ניתן לשמוע אנשים אומרים "אני צריך לעשות בדק בית לגבי העבודה או הלימודים" כלומר, אנשים שמשתמשים במטבע לשון מסוג זה מתכוונים שהם צריכים לערוך בדיקה על מנת לברר האם הם מתאימים למסגרת.

כיצד ניתן להימנע מטעויות ?
בנייה היא תהליך מורכב, ארוך וגם יקר והשימוש בשירותים שמעניקה חברת בדק בית יכולים למנוע טעויות ובזבוז כספים. אילו מישהו היה אומר לכם שניתן להימנע מטעיות ולחסוך זמן יקר האם לא הייתם מקשיבים לו? סביר להניח שכן. ליקויי בנייה בדירה נחשבים לסיוט מספר אחד של אנשים המתגוררים בדירה, הרי אנשים לא מעוניינים למצוא את עצמם יושבים בסלון בשעה שהם מתכסים בשמיכה ומניחים דלי על מנת לעצור את הרטיבות שבתקרה.

בדיקת ליקויי בנייה המתבצעת על ידי מהנדס קונסטרוקציה יכולה לאפשר לכם להסתובב בבית בשלום מבלי לחשוש. אם אתם חולמים להוסיף חדר לבית או להגדיל את האמבטיה כלומר, להוסיף תוספות בנייה אתם זקוקים לאישור מהעירייה.

היתרי בנייה לא ניתנים בקלות, אלא מדובר בתהליך ארוך שמטרתו היא לבדוק האם הדירה במצב תקין. בין אם מדובר בדירה פרטית או בעסק, ביקורת מבנים או ביקורת דירה נחשבים לדבר הכרחי על מנת לאפשר כניסה תקינה.

כיצד חברת בית יכולה לסייע לכם?
על מנת למנוע את הופעתם של סדקים שונים בבניין, יש לדאוג להזמין חברת בדק בית שתבצע סדרה של בדיקות.

• בדיקת קונסטרוקציה: מטרת הבדיקה היא לבדוק את חוזק המבנה. הבדיקה מבוצעת עבור מבנים חדשים, אך גם עבור מבנים שמיועדים לעבור הרחבת שיפוץ.
• אם החלטתם להרחיב את החדרים בבית כגון הוספת קומה או הוספת מרפסת,אתם צריכים להזמין איש מקצוע, קרי קונסטרוקטור שיבדוק האם המבנה יעמוס בעומסים או שיש להוסיף תוספות בנייה.

• בדיקת שלד בניין: הדבר החשוב במבנה הוא השלד. בדיקת שלד נעשית על מנת לבדוק את טיב עבודתו של הקבלן במבנה. השלד מורכב ממספר אלמנטים, החל מבטון, ברזלים ועד קורות. כל האלמנטים מתחברים למערכת שלמה הנושאת את העומסים על השלד. שלד צריך לשאת בעומסים שונים,ולכן יש צורך להקפיד על בניית יסודות טובים.

• בדיקת טיח: מאז ומעולם בוצעו עבודות טיח.טיח הינו חומר המהווה את עיקר הבנייה, הן המודרנית והן המסורתית.טיח משמש למטרת איטום קירות המבנה, ולכן יש לבצע בדיקה על מנת לבדוק האם הטיח ישר.

• בדיקת איטום:ישנה חשיבות רבה לאיטום הבית. הבדיקה נועדה על מנת לאתר רטיבות במים ולקבוע מהו גורם הרטיבות. ישנם ליקויים שנראים לעין כמו:פטריות עובש או התקלפות קירות או חדירת מים.

• בדיקת סדקים: סדקים יכולים להופיע במקומות שונים, החל מהקירות ועד לסדקים בסמוך לחלונות או בתקרות. ניתן למנות מספר סיבות להופעת סדקים:1.התנפחות בקרקע:התנפחות בקרקע יכולה להופיע כאשר יש שינויים בלחות האדמה כלומר, בעיקר בחורף או בקיץ.2.קרני השמש: הבניין חשוף לשמש והחשיפה לשמש יכולה לגרום להופעת סדקים.3.יסודות לא שווים בבניין: ישנם בניינים לא מתוכננים או שלא בוצעו בהתאם לתוכניות.4.איכות הבטון:סדקים המופיעים בבניין יכולים לנבוע כתוצאה מהתכווצויות שונות המופיעות במהלך הקיבוע.5.

• בדיקת רטיבות:רטיבות בדירה יכולה להיגרם כתוצאה מחדירה של מי גשמים, דליפות מצנרת המים.כאמור, ישנם מקורות רבים לרטיבות בדירה. בדיקת רטיבות נעשית כיום באמצעות מצלמה תרמית אשר מזהה את מקור הרטיבות. בדיקה באמצעות מצלמה תרמית אינה בדיקה הרסנית המחייבת אתכם לשבור קירות.

• בדיקת ריצוף: הרצפה היא המקום החשוב ביותר בבית. מדובר במשטח גדול המכסה את כל שטח הרצפה. לא אחת קבלנים נוטים לרצף את הבית בריצוף שאינו מלוטש,מה שמצריך השלמת עבודה. על מנת שלא תצטרכו להוציא סכומי כסף גדולים, מומלץ לבצע בדיקת ריצוף. במסגרת הבדיקה יבדקו פרמטרים שונים כמו החלקה,אחידות הריצוף.

• בדיקת חשמל: בדיקת חשמל היא בדיקה שמטרתה לבדוק מספר פרמטרים במערכת החשמל. הבדיקה כוללת בין היתר בדיקת עומס ובדיקת לוחות החשמל.

• בדיקת קרינה: בדיקת קרינה יכולה לחשוף את רמת הקרינה בבית. ניתן להבחין בין סוגים שונים של חשיפה לקרינה:1.קרינת חשמל:קרינה הנגרמת כתוצאה מעמודי חשמל או ארונות חשמל.

• בדיקת גז ראדון: גז ראדון הוא גז רדיואקטיבי,חסר טעם.על מנת לגלותו יש צורך לבצע בדיקה .ניתן להבחין בין סוגים שונים של בדיקה:1.בדיקה על ידי מדידה קצרה:בדיקה הנמשכת כשבוע ונערכת בתנאים כשכל הבית סגור.2.בדיקה על ידי מדידה ארוכה. הבדיקה כשמה כן היא- בדיקה ארוכה הנמשכת לתקופה של 90 יום.הבדיקה נערכת בתנאים שכל הבית פתוח.

• בדיקת אקוסטיקה:במהלך הבדיקה אנשי חברת בדק בית בודקים את הבידוד במבנה,וכן את רמת הרעש. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר מדידה מיוחד המודד את הרעשים בהתאם לתקן הישראלי.

פרטים באתר פלס בדק בית http://www.peles-group.com

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *