סגנונות שונים של עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים

אחד הפרמטרים החשובים והמרכזיים בכל בית ודירה בישראל הינו עיצוב ומראה המטבח.
אנו הישראלים אוהבים מאוד לבשל וחשובים לנו מאוד סגנון, מראה המטבח והשימושיות שלו. הסגנונות כוללים עיצוב מטבחים בסגנון כפרי, מודרני ועוד. המשותף לכל המטבחים הללו הינו נוחות ושימושיות בכדי שנוכל לתפעל אותו ולבשל בו בצורה הנוחה ביותר.
במאמר זה, ננסה לשפוך קצת אור על שני הסגנונות הנפוצים וההבדלים בין הסגנונות.

מטבחים מעוצבים בסגנון מודרני

הקו המנחה עיצוב מטבחים בסגנון מודרני הינו שימוש במתכות כגון אלומיניום, נירוסטה ובצבעים אחידים, זורמים ובקווים ישירים וסימטריים . דלתות המטבח יעוצבו באופן אחיד וחלק, כאשר בארונות העליונים פתיחת הדלתות תעשה מלמעלה. נוסף על כך המטבח מאופיין במראה תעשייתי וחדיש. זאת ועוד, עיצוב מטבחים מודרניים כולל תכנון לחסכון מקסימאלי בחלל החדר כגון נישות מיוחדות לאביזרי המטבח (מיקרוגל, תנור, מקרר) ותכנון מדויק ומעמיק לכל מגירה וארון בחלל המטבח. אלמנט נוסף המאפיין את הסגנון המודרני הוא שילוב של אי או בר במטבח, אשר בדרך כלל יעוצבו בסגנון עגול.

סגנון עיצוב כפרי

עיצוב מטבחים בסגנון כפרי שונה מהותית מהסגנון המודרני. ראשית, חומרי הגלם המרכיבים את המטבח כוללים בעיקר עץ ומאופיין במראה קלאסי ביחד עם אווירה חמה, ביתית ומזמינה. דלתות המטבח יעוצבו כמסגרת בעלת חלק פנימי בולט או שקוע. כמו כן, בניגוד למטבחים מודרניים, עיצוב מטבחים כפריים יכול לכלול מספר אלמנטים של צבע. הצבעים הנפוצים הינם צבעים בהירים כגון, לבן, שמנות וכמו כן צבעים כהים כדוגמת חום, דובדבן ועוד. עיצוב מטבחים בסגנון זה נפוץ מאוד במדינות אירופה וגם בישראל זוכה לעדנה מחודשת.

מחפש מטבח?

חשוב להבין כי ההוצאה על מטבח הינה גדולה ומשמעותית לכל אחד מאיתנו ולא תמיד אתם יודעים לאיזו חברה או מעצב אתם יכולים לתת את מיטב כספכם. ההיצע בישראל הינו גדול וישנן חברות רבות אשר מציעות שירות עיצוב מטבחים בסגנונות שונים. הדבר החשוב ביותר שעליכם לבדוק לפני שאתם מחלטים אפילו להגיע אל החנות הוא המוניטין והניסיון של החברה, כמה שנים הם בתחום ולא פחות חשוב לבחון את המראה וסגנונות העיצוב שלהם. לכל חברה רצינית יש אתר רשמי ברשת שבו ניתן לקבל רושם ראשוני אודות החברה. לאחר שהתרשמתם מהחברה והיא נראית לכם רצינית אתם יכולים להגיע לסניף הקרוב אל מקום מגוריכם.

בהצלחה!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *